Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ oraz Forum Młodych Medioznawców i Komunikologów Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej zapraszają młodych naukowców do udziału w seminarium, którym bliska jest tematyka medioznawcza i komunikologiczna.
Ideą seminarium jest praca w małych grupach roboczych pod kierunkiem doświadczonych naukowców - mentorów. Jest to doskonała przestrzeń do zdobycia pierwszych naukowych doświadczeń - nie są wymagane wybitne umiejętności metodologiczne, a szczera chęć podjęcia się wyzwania badawczego w miłej atmosferze i pomysł na projekt badawczy. W pierwszej części tzw. „roboczej” przedmiotem pracy w trakcie spotkania stają się przesłane wcześniej w formularzu zgłoszeniowym zagadnienia, będące w trakcie powstawania (working papers), wstępne raporty itp., z którymi z wyprzedzeniem zapoznają się wszyscy członkowie grupy.
Uczestnicy zostają dobrani według podobieństwa tematyki, perspektywy badawczej lub wykorzystywanych metod badawczych. Pod kierunkiem eksperta i we współpracy z pozostałymi członkami zespołów realizującymi podobne badania, uczestnicy mają okazję wspólnie przeanalizować w przyjaznej atmosferze zagadnienia związane z dalszą pracą.
W drugiej części odbędzie się podsumowanie działań w zespołach w formie dyskusji i podzielenia się swoim doświadczeniem przez mentorów obecnych w czasie seminarium.
Spotkanie służy również nakreśleniu planu pracy nad konkretnym opracowaniem naukowym, które może zostać złożone do publikacji w czasopiśmie „Com.press” lub punktowanej monografii. Każdy z uczestników oprócz zaproszenia do publikacji otrzyma również imienny certyfikat udziału w wydarzeniu.
Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest szeroka perspektywa komunikacji społecznej i mediów w obliczu aktualnych wyzwań, kryzysów i zmian w debacie publicznej. Podczas wielu wydarzeń naukowych w czasie pandemii COVID-19 wielu z nas zauważyło nowe problemy badawcze lub jeszcze bardziej eksploruje te doskonale nam znane.
Najważniejsze informacje:
➢ Seminarium odbędzie się 27.11.2021 ON-LINE
➢ Zgłoszenia można nadsyłać do 10.11.2021 r. za pomocą formularza TUTAJ
➢ Udział w seminarium jest bezpłatny
➢ Istnieje możliwość publikacji rezultatu końcowego w czasopiśmie „Com.press” (20 pkt. MEiN) www.compress.edu.pl
➢ Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat udziału i program wydarzenia
➢ Liczba miejsc w zespołach badawczych jest ograniczona
Więcej informacji: tutaj.
POLISH COMMUNICATION ASSOCIATION
POLSKIE TOWARZYSTWO KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ
ul. Koszarowa 3,
51-149 Wrocław
ul. Głęboka 45,
20-612 Lublin
Code S.W.I.F.T. (BIC): NDEAPLP2
IBAN: PL 74 1440 1156 0000 0000 0673 0094
POLSKIE TOWARZYSTWO KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ
POLISH COMMUNICATION ASSOCIATION
ul. Koszarowa 3,
51-149 Wrocław
ul. Głęboka 45,
20-612 Lublin